Farby i tynki betonowe

  Farby i tynki betonowe pozwalają uzyskać efekt surowego wnętrza. Struktura betonu przywodzi na myśl minimalizm i styl industrialny. Imitację betonu na ścianie uzyskasz dzięki specjalnym farbom i tynkom betonowym, które wśród wielu farb z efektem dekoracyjnym cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Betonowe ściany pasują do każdego wnętrza w domu. Pięknie zaprezentują się w salonie, sypialni czy nawet kuchni i łazience. Każdemu z tych wnętrz nadadzą nowoczesny i unikalny charakter. W naszej ofercie znajdziesz farby i tynki betonowe wiodących producentów, takich jak Magnat i Primacol. To sprawdzone produkty, dlatego wybierz odpowiedni dla siebie i uzyskaj wspaniały efekt betonu na ścianie, który zachwyci nie tylko Ciebie, ale i Twoich gości. 

  • Beton Dekoracyjny Fox Dekorator Jadeit 4kg
   Beton Dekoracyjny Fox Dekorator Jadeit 4kg
   149,00 zł
   37,25 zł/kg
  • Fox Beton Dekoracyjny Tynk Wapienny Jadeit 10kg
   Fox Beton Dekoracyjny Tynk Wapienny Jadeit 10kg
   339,00 zł
   33,90 zł/kg
  • Fox Beton Dekoracyjny Tynk Wapienny Jadeit 5kg
   Fox Beton Dekoracyjny Tynk Wapienny Jadeit 5kg
   169,00 zł
   33,80 zł/kg

  Jak osiągnąć efekt betonu na ścianie 

  Aby uzyskać efekt betonu na ścianie, wystarczy zakup odpowiedniej farby lub tynku i standardowe przygotowanie podłoża. Zastanów się, jaki dokładnie efekt chcesz uzyskać i przygotuj narzędzia, które pozwolą Ci go osiągnąć – takie jak pędzel, wałek, szpachelka czy paca. Możesz użyć też mniej tradycyjnych narzędzi: szczotki, gąbki czy grzebienia, które pozwolą Ci uzyskać efekt surowej ściany z widocznymi nierównościami i ubytkami. Farbę lub tynk nakładaj zgodnie z zaleceniami producenta. 

  Po malowaniu ściany farbą z efektem betonu lub po nałożeniu ozdobnego tynku, zabezpiecz ją specjalnym lakierem. Dzięki temu możesz cieszyć się betonowymi ścianami w każdym pomieszczeniu w domu, niezależnie od warunków, które panują w najbliższym otoczeniu.  

  Farba czy ozdobny tynk betonowy – co wybrać  

  Jeśli Twoje ściany nie są wykonane z betonu architektonicznego, a chcesz uzyskać podobny efekt – możesz użyć zarówno farby jak i tynku betonowego. Masa tynkarska imitująca beton wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć – jest więc zmywalna. Tynk przepuszcza parę wodną i pozwala ścianom oddychać. Dzięki tym właściwościom można go stosować również w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci. Zaletą tynku betonowego jest też łatwość i szybkość aplikacji, co pozwala na samodzielne wykonanie prac. Jeszcze łatwiejszą i kolejną tańszą od betonu architektonicznego alternatywą jest użycie farby z efektem betonu. Nakłada się ją na zagruntowane podłoże, które nie zdążyło jeszcze wyschnąć. Następnie należy wygładzić je pacą – albo całkowicie, albo pozostawiając charakterystyczne dla betonu wżery, dzięki którym ściana jeszcze lepiej będzie imitować surową powierzchnię.  

  Wybór środka imitującego beton zależy więc od kosztów, które możemy ponieść oraz naszej wprawy w pracach malarskich – chyba że zdecydujemy się na wsparcie fachowca. Wtedy jednak poniesiemy nie tylko koszt farby betonowej, ale także pomocy specjalisty.   

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane