Ekogroszek

  Szukasz ekogroszku z dostawą? Jesteś w dobrym miejscu! Zapewniamy nie tylko dostawę pod drzwi, ale także wysyłkę na palecie oraz przede wszystkim: produkt najwyższej jakości. Ekogroszek HIPPER powstaje z 100% węgla kamiennego z polskich kopalni. Starannie wyselekcjonowane ziarna o granulacji 5-25 milimetrów dostarczają paliwo o wysokiej kaloryczności ze zminimalizowaną zawartością siarki i popiołu, co poprawia wpływ spalania na środowisko naturalne. Zawartość siarki i popiołu oraz kaloryczność zależą od wybranego typu opału. Do wyboru masz ekogroszek HIPPER w opcjach BASIC, TOP, EXTRA i ULTIMATE. Sprawdź!

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekogroszku

  Cena ekogroszku jest zazwyczaj pierwszą informacją, na jaką zwracamy uwagę wybierając ten typ opału. To jasne, że cena ma znaczenie, jednak warto zwrócić uwagę na pozostałe właściwości opału, który wybieramy do ocieplania domu przez cały sezon:

  • pochodzenie węgla
  • deklarację jakości
  • kaloryczność
  • zawartość siarki i popiołu.

  Ekogroszek HIPPER to polski węgiel, pochodzący w całości z polskich kopalni. To ważne, ponieważ jego wydobywanie jest ustandaryzowane, a jakość poddawana restrykcyjnej ocenie przed dopuszczeniem do sprzedaży. Paliwo z niepewnych źródeł może wiązać się z większą emisją szkodliwych substancji do otoczenia, co zagraża bezpośrednio zdrowiu i jakości życia – Twojemu i Twoich bliskich oraz wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Deklarację jakości sprawdzisz na karcie każdego typu ekogroszku w naszym sklepie.  

  Kaloryczność wiąże się bezpośrednio z wydajnością węgla, zatem im wyższa kaloryczność – tym wyższa wydajność i moc paliwa, a więc i dłuższy czas spalania oraz mniejsze zużycie. Dzięki temu nie wymaga tak częstego uzupełniania w zbiorniku podajnika oraz oszczędza miejsce, nie wymagając magazynowania dużych ilości na cały sezon. Same korzyści!

  Zawartość siarki i popiołu to kolejne aspekty, na które warto zwrócić uwagę. Siarka wpływa na ilość emitowanych do otoczenia szkodliwych substancji (dwutlenku siarki), z kolei popiół na ilość odkładających się resztek podczas spalania, które w nadmiarze mogą szkodzić elementom Twojego pieca i są po prostu uciążliwe w sprzątaniu.

  Ekogroszek HIPPER

  Węgiel typu ekogroszek dostępny w naszym sklepie pod marką HIPPER to paliwo stałe wyprodukowane z 100% węgla kamiennego, pochodzącego z polskich kopalni. Każdy produkt oznaczony marką HIPPER posiada deklarację jakości, którą znajdziesz na karcie produktu w zakładce PLIKI do pobrania. Zapewniamy wygodną dostawę ekogroszku pod drzwi (kurierem) oraz na palecie pod wskazany adres – w przypadku zamówienia dużej ilości. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszy ekogroszek dostosowany do Twoich potrzeb.

  Wartozobaczyć