Opał

  Przygotowujesz się do sezonu grzewczego i szukasz sprawdzonego opału wysokiej jakości? W tym dziale znajdziesz wszystko, co ułatwi Ci skuteczne ogrzanie domu jesienią i zimą: pellet, brykiet drzewny oraz węgiel: gruby orzech i ekogroszek. Przy okazji zaopatrzysz się w akcesoria ułatwiające rozpalanie w piecu: zapałki i rozpałki. A jeśli długie i zimne wieczory lubisz spędzać przy kominku i szukasz opału kominkowego – znajdziesz go również tutaj. Zobacz też podtrzymywacz żaru, który pozwala utrzymać żar w piecu i kominku przez całą noc. Sprawdź naszą ofertę i zadbaj o ciepłą i przytulną atmosferę w domu na całą jesień i zimę!

  • Podpałka ECOSTARTER 50 szt.
   #HIPPEReko
   Podpałka ECOSTARTER 50 szt.
   29.99 zł
   29.99 zł/kg
  • Eco rozpałka ECO-PAL 3.7 kg
   #HIPPEReko
   Eco rozpałka ECO-PAL 3.7 kg
   22.99 zł
   6.21 zł/kg
  • Podpałka ECOSTARTER mini 3 szt.
   #HIPPEReko
   Podpałka ECOSTARTER mini 3 szt.
   4.99 zł
  • Zapałki długie Eco-pal 15 sztuk
   Zapałki długie Eco-pal 15 sztuk
   3.99 zł
  • Pellet drzewny Premium Selection 15kg
   Pellet drzewny Premium Selection 15kg
   46.99 zł
   3.10 zł/kg
  • Opał kominkowy RUF brykiet drzewny 10kg
   Opał kominkowy RUF brykiet drzewny 10kg
   23.99 zł

  Opał do pieca – jak skutecznie ogrzać dom jesienią i zimą

  Jesień i zima nieodłącznie wiążą się z wyższymi kosztami utrzymania domu, co wynika z konieczności zakupu opału. Do wyboru masz kilka typów opału, które różnią się kosztem zakupu i eksploatacji, wartością energetyczną oraz – co równie ważne – oddziaływaniem na zdrowie Twoje, Twoich najbliższych oraz środowisko naturalne. Jaki rodzaj opału wybrać, by bez większych zmartwień miło spędzić jesień i zimę w ciepłej i przytulnej atmosferze?

  Węgiel kamienny wciąż najchętniej wybierany do ogrzewania domu

  Jeśli szukasz paliwa o wysokiej wartości opałowej, węgiel kamienny to dobry wybór. Najwyższą wydajność tego surowca osiągniesz dzięki stosowaniu go w nowoczesnych piecach węglowych, zwracając uwagę również na jego pochodzenie. Jedynie węgiel ze sprawdzonych źródeł, którego wydobywanie jest ustandaryzowane, a sama jakość poddawana restrykcyjnej ocenie przed dopuszczeniem do sprzedaży, daje pewność, że palisz w domu paliwem dobrej jakości. Wpływa to zarówno na wydajność węgla (zależną od kaloryczności), jak i na mniejszą szkodliwość dla otoczenia (zależną od jakości). 

  W naszej ofercie znajdziesz czysty 100% węgiel kamienny z polskich kopalni. Jest więc sprawdzonym surowcem, którym możesz skutecznie ogrzewać dom przez całą jesień i zimę. Do wyboru masz węgiel orzech workowany o większych ziarnach (powyżej 25 mm) oraz mniejszy, również workowany ekogroszek (5-25 mm). Ten ostatni od kilku lat cieszy się dużą popularnością w polskich domach. Mniejsza zawartość siarki oraz ilość popiołu po spaleniu wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego oraz korzystanie działa na elementy Twojego pieca. 

  Zawiera mniej siarki i popiołu, dzięki czemu przy spalaniu emituje mniej dwutlenki siarki. Przekłada się to na zwiększenie bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego oraz wpływa korzystnie na elementy Twojego pieca. 

  Pellet i brykiet drzewny – ekologiczne rozwiązanie do Twojego domu

  Oba typy opału także są dostępne w naszym sklepie. Ogrzewanie domu w ten sposób jest rozwiązaniem niedrogim, a co najważniejsze – przyjaznym dla Twojego najbliższego otoczenia i środowiska. Pellet i brykiet drzewny to mocno sprasowane trociny bez dodatków substancji wiążących. Przy ich spalaniu powstaje niewiele popiołu, nie emitują uciążliwych zapachów i nie zawierają szkodliwych substancji. 

  Opał do kominka – czym palić w kominku

  Do kominka najlepiej sprawdzi się wysokiej jakości brykiet drzewny, który stworzony jest z myślą o paleniu w kominku. Opał kominkowy powinien być wydajny, łatwy w użytkowaniu i ekologiczny. Ten dostępny w naszym sklepie dodatkowo minimalizuje ilość wytwarzanego popiołu i nie brudzi szyb kominkowych w porównaniu do innych produktów tego typu.

  Jak wybrać opał do pieca

  Wybór najlepszego opału do ogrzania domu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim zwróć uwagę na pochodzenie surowca (szczególnie węgla), jakość, wartości kaloryczne i wydajność każdego z nich. Cena opału na zimę oczywiście ma znaczenie, jednak warto przy tym pamiętać o wpływie spalania na środowisko naturalne, a więc i nasze zdrowie i jakość życia. Sprawdź naszą ofertę, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

  Wartozobaczyć